Voorbije concerten

2019
11 mei 2019 (Neogotische turnzaal Howest) en 12 mei 2019 (Stadsschouwburg Brugge)

  • Carmen Suite No.1 – Georges Bizet
  • Fantaisie Variée pour Piano et Orchestre – Nadia Boulanger (soliste: Nathalie Matthys)
  • Die Meistersinger von Nürnberg, vorspiel zum 3.Aufzug – Richard Wagner
  • Zwanenmeer Suite Op.20 – Pyotr Ilych Tchaikovsky
2018
1 december 2018 (Stadsschouwburg Brugge) en 22 december 2018 (Stadsschouwburg Brugge)

  • Ouverture uit ‘Bastien en Bastienne’ – Wolfgang Amadeus Mozart
  • Trompetconcerto in Mi b groot – Jozeph Haydn (solist: Antal Endre Nagy)
  • Symfonie nr. 3 in Mi b groot (Eroica) – Ludwig van Beethoven
29 april 2018 (Stadsschouwburg Brugge) en 26 mei 2018 (Saveryszaal Blankenberge)

  • El Amor Brujo – Manuel de Falla (soliste: Ana Barba)
  • El sombrero de tres picos – Manuel de Falla (soliste: Laura Fernández)
2017
17.078_AD-FLYER_A5
16 december 2017 (Neogotische turnzaal Howest) en 23 december 2017 (Concertgebouw Brugge)

  • Ouverture tot Der Freischutz, op.77 – Carl Maria von Weber
  • Cello Concerto in A minor, op.129 – Robert Schumann (solist: Pablo De Naveran)
  • Symfonie nr.8 in B minor , D759, ‘de onvoltooide’ – Franz Schubert)
AD-Tango-Sinfónico

21 mei 2017 (MaZ Brugge) en 28 mei 2017 (Stadsschouwburg Brugge)

  • Tango sinfonico met muziek van Astor Piazzolla (met Argentijns danskoppel Anibal Lautaro en Valeria Maside
2016
16.005_AD-FLYER_A5-FB
17 december 2016 (Concertgebouw Brugge)

  • Symfonie nr.9 opus 95 ‘uit de nieuwe wereld’ – Antonin Dvorak
  • Pianoconcerto nr.1 opus 23 – Pyotr Tchaikovsky (solist: Bart Meynckens)
voorjaar-2016-PNG

23 april 2016 (Sint-Catharinakerk Assebroek) en 24 april 2016 (Stadsschouwburg Brugge)

  • ’Die vorstelling des Chaos’ uit ‘Die Schopfung’ – Franz Joseph Haydn
  • Urlicht / Wo die schonen Trompeten blasen / Ich bin der Welt abhanden gekommen – Gustav Mahler (solisten 23 april: Mit taets; 24 april: Els Mondelaers)
  • Vijfde symfonie – Felix Mendelsohn
2015
flyer-najaar-2015-png
12 december 2015 (Vrijetijdscentrum Jabbeke) en 19 december 2015 (Stadsschouwburg Brugge)

  • Triple fall concerto – Simon Thierree (featuring Tcha Limberger Trio)
  • ’AD’s Hongaarse suite met werk van Bela Bartok
flyer-Borodin-Bruch-Beethoven

25 april 2015 (De Valkaart Oostkamp), 2 mei 2015 (Cultuurzaal Daverlo Assebroek) en 3 mei 2015 (Parnassuskerk Gent)

  • Ouverture Opera Prince Igor – Aleksandr Borodin
  • Dubbelconcerto voor altviool, klarinet en orkest in E-klein (op.88) – Max bruch (solisten: Niels Hap klarinet; Florian Peelman altviool)
  • Symfonie nr.2 in D-groot (op.36) – Ludwig van Beethoven
2014
flyer-Rachmaninov-Moessorgki-december-2014
6 december 2014 (Cultuurzaal Daverlo Assebroek) en 20 december 2014 (Stadsschouwburg Brugge)

  • Sergei Rachmaninov – Piano concert nr. 2 (solist: Nikolaas Kende)
  • Modest Moessorgsky – Schilderijententoonstelling
  • Modest Moessorgsky – Nacht op de kale berg
14.004_AD_AFFICHE_05_000001

26 april 2014 (Sint-Gilliskerk Brugge) en 10 mei 2014 (Cultuurfabriek Sijsele)

  • Mourned by the wind – Giya Kancheli
  • Danzon nr 2 – Arturo Marquez
  • Sensemaya – Silvestre Revueltas
  • Conga del fuego – Arturo Marquez
2013
decemberconcert-2013
24 november 2013 (Concertgebouw Brugge) en 21 december 2013 (Stadsschouwburg Brugge)

  • Khovantchina Entr’acte – Mussorgsky/Stokovsky
  • Viriditias – Susan Clynes
  • Celloconcerto opus 104 – Antonin Dvorak (solist: Pablo De Naveran
Peer-Gynt-flyer

4 en 5 mei 2013 (De Valkaart Oostkamp)

  • Peer Gynt – Edvard Grieg & Henrik Ibsen (scenario en vertelstem: An Ostyn; dans: Darryl Woods; zang: Katrien Nauwelaerts)
2012
 affiche
16 december 2012 (Cultuurfabriek Sijsele) en 22 december 2012 (Stadsschouwburg Brugge)

  • Ouverture Romeo en Julia – Peter Tchaikovsky
  • Hongaarse dansen nr 3, 4 en 5 – Johannes Brahms
  • Vioolconcerto in D, opus 61 – Ludwig van Beethoven (solist: Marc Bouchkov – finalist in de Elisabethwedstrijd 2012)
 AD-RACH (2)

28 april 2012 (Stadshallen Brugge) en 12 mei 2012 (Cultuurfabriek Sijsele)

  • Toteninsel – S. Rachmaninov
  • 3de pianoconcerto – S. Rachmaninov (solisten 28 april: Aveline Gram en Billy Pletinck – solist 12 mei: Timur Seregeyenia)
2011
flyer17december
17 december 2011 (Stadsschouwburg Brugge)

  • Hebriden Ouverture – Felix Mendelssohn-Bartholdy
  • Pulcinella Suite – Igor Stravinsky
  • Concerto voor saxofoonkwartet en orkest – Philip Glass (solisten: Bertel Schollaert (sopraansax), Jonas Vanhove (altsax), Eva Vermeiren (tenorsax), Thomas Van Gelder (baritonsax))
stabat mater

7 mei 2011 (Sint-Pauluskerk Gent) – 8 mei 2011 (Stadsschouwburg Brugge)
14 mei 2011 (Chapelle de l’abbaye de Malonne – Namur) – 15 mei 2011 (Eglise St-Etienne – Lille)

in samenwerking met de koren Les Compagnons du Champeau (Namen), Le Madrigal de Lille (Rijsel) en De 2de Adem (Gent)

  • Trois Complaintes – V. Nees
  • Prélude à l’après-midi d’un faune – C. Debussy
  • Quatre Motets – M. Duruflé
  • Stabat Mater – F. Poulenc (soliste: Tineke Van Ingelgem)
2010
 middagheks
18 en 19 december 2010 (Cultuurfabriek Sijsele)

  • De middagheks – Dvorak | Een kijkverhaal vol muziek (verhaal: Marit Trioen – tekeningen: Korneel Detailleur)
  • Babar – Poulenc | Een luisterverhaal (tekst en vertelster An Ostyn)
 digiflyerscheherazade

1 en 8 mei 2010 (Neogothische turnzaal HOWEST Brugge)

  • Scheherazade – N. Rimsky-Korsakov (solist: Karel Ingelaere)
  • Hoboconcerto – R. Strauss (solist: Bram Nolf)
2009
 flyer december 2009
13 december 2009 (Groenzaal Sint-Bavo Gent) – 19 en 20 december 2009 (Cultuurfabriek Sijsele)

  • Serenade nr. 2 in A major – Brahms
  • Triple Concerto – Beethoven (solisten: Mikhaïl Bezverkhni, Ann Van Hecke en Bart Meynckens)
 Artis_Dulcedo_lenteconcert_Flyer

25 en 26 april 2009 (Stadshallen Brugge) – 9 mei 2009 (Sint-Gilliskerk Brugge)

  • 8ste symfonie – Beethoven
  • Klarinetconcerto nr. 1 in fa klein – Weber (solist: Marco Mazzini)
  • Chaconne in re klein – Bach-Stokowski
2008 en vroeger
13 december 2008 (Sint-Franciscuskerk Sint-Kruis) – 20 december 2008 (Cultuurfabriek Sijsele)
  • Tweede symfonie ‘Antar’ – Rimsky-Korsakov
  • En Saga – Sibelius
  • Concerto Fantasy voor 2 paukenisten – Philip Glass (solisten: Jan Huylebroeck en Gert D’haese)
26 april en 3 mei 2008 (Stadshallen Brugge)
  • 9 miniatures – Francaix
  • Péleas et Mélisande – Fauré
  • La Boutique Fantasque – Respighi
  • Pianoconcerto in G – Ravel (solist: Bart Meynckens)
15 december 2007 (Onze-Lieve-Vrouwekerk Lissewege) – 22 december 2007 (Stadshallen Brugge)
  • Notenkrakerssuite voor blazers – P. Tchaikovski (arr. F. Michels)
  • Haydnvariaties – J. Brahms
  • Celloconcerto – E. Elgar (solist: Hans Van Daele)
21 april 2007 (Parnassuskerk Gent) – 22 april 2007 (Walburgakerk Brugge) – 5 mei 2007 (Onze-Lieve-Vrouwekerk Lissewege)
  • Rikudim voor blazers – Jan Van der Roost
  • Pleurnichard – Sebastian Bradt (wereldcreatie) (solist: Marc Goris)
  • Coriolan Ouverture – L. van Beethoven
  • Trompetconcerto – A. Arutiunian (solist: Marc Goris)
16 december 2006 (Sint-Gilliskerk Brugge) – 23 december 2006 (Parnassuskerk Gent)
  • Slavische dansen nr. 16 en 12 voor blazers – A. Dvorak (arr. F. Michels)
  • Tres Movimentos Tanguisticos Portenos – A. Piazzolla
  • Lieder Eines fahrenden Gesellen – G. Mahler (soliste Gent: Marianne Vliegen – solist Brugge: Geert Deleyn)
22 april 2006 (Parnassuskerk Gent) – 28 en 29 april 2006 (Sint-Gilliskerk Brugge)
  • Hongaarse dans nr. 1 – J. Brahms
  • Concertante dans nr. 2 – I. Stravinsky
  • Pavane pour une infante défunte – M. Ravel
  • Gyermenkeknek voor blazers – B. Bartok (arr. D. Janssens)
  • Blending – K. De Baerdemacker (wereldcreatie)
  • Hongaarse dans nr. 16 – J. Brahms
  • Vioolconcerto – Tchaikovski (solist: Mikhail Bezverkhny)
11 november 2005 (Concertgebouw Brugge – i.s.m. Cantores en Muziekschool Brugge)
  • Schicksalslied – Brahms
  • Requiem – Mozart
5 november 2005 (Toeten en Blazen in Rode Pomp en Schapoord)
  • Sextet in Bes opus 18 – Brahms
  • Serenade in Es – Mozart
  • 4 bagatellen – Beethoven
  • Rondino – Beethoven
  • 5 danses – Francaix
  • 3 petites pieces – Janssens
8 en 9 april 2005 (Sint-Salvatorkathedraal Brugge) – 7 mei 2005 (festival Trnava Slovakia) – 8 mei 2005 (Kathedraal Bratislava)
  • Eben Ezer (koor uit Bratislava)
  • 8 miniatures voor blazers – Stravinsky
  • Le boeuf sur le toit – Milhaud
  • Schicksalslied – Brahms
18 en 19 december 2004 (Ryelandtzaal)
  • 4 bagatellen voor blazers – Ligeti
  • Onvoltooide symfonie – Schubert
  • Rhapsody in blue – Gershwin (solist: Jef Neve)
lente 2004 (Stadsschouwburg Brugge (3x) – Vlaamse Opera (2x))
  • Der Silbersee (opera) – Kurt Weill
14 maart 2004 (aperitiefconcert van Sint-Lodewijks – enkel blazers – Ryelandtzaal)
  • Serenade – Dvorak
  • Old wine in new bottles – Gordon Jacob
  • Elegietto – Aerbeydt
  • Serenade – Mozart
2, 8 en 9 november 2003 (Ryelandtzaal)
  • Intro, Fennimore’s Song en Cäsars Tod uit ‘der Silbersee’ – Kurt Weill (soliste: Martje Van De Ginste)
  • Serenade voor blazers (andante en allegro moderato) – Hartmann
  • Pianoconcerto – Beethoven (soliste: Andrea Mudronova)
22 en 23 maart 2003 (Sint-Gilliskerk)
  • The unanswered question – C. Ives
  • Concierto de Aranjuez – Rodrigo (solist: Alexander Makay)
  • Drie dansen – Devreese
  • Tragische Ouverture – Brahms
26, 27 en 28 april 2002 (Sint-Gilliskerk)
  • Romance in C voor strijkers – Sibelius
  • Kol Nidrei voor cello en orkest – Bruch (Solisten: Murat Bakeev, Hans Van Daele en Mieke De Lauré)
  • Notturno – Mendelssohn-Bartholdy
  • Groot Russisch Paasfeest – Rimsky-Korsakoff
16 en 17 februari 2002 (opening Concertgebouw Brugge)
  • Serenade voor blazers – A. Dvorak
  • Kol Nidrei – Max Bruch (solist: Mieke De Lauré)
  • Hongaarse boerenliederen – B. Bartok
27 april 2001 (OLVKerk)
  • Divertissement des instruments à vent voor blazers – Bernard
  • Symfonie nr. 100 – Haydn
  • Contrabasconcerto – Bottesini
  • Suite uit El Sombrero de tres picos – De Falla
1 december 2000 (Sint-Ritakerk)
  • Hoornconcerto D-dur – Haydn (solist: Bart Aerbeydt)
  • Serenade voor blazers – R. Strauss
  • Hongaarse boerenliederen – Bartok
  • Sint-Rita-Oratorium
1 april 2000 (OLVKerk Assebroek)
  • Dance of the miller’s wife – De Falla
  • Romance voor viool en orkest – Beethoven (solist: Tim Breckpot)
  • Serenade opus 7 – R. Strauss
  • Summer Evening – Delius
  • Suite aus Aufstieg und Fall der Stadt Mahagony – Weill (solist: Herlinde Ghekiere)
18 december 1999 (OLVA)
  • Danssuite voor strijkers – Rameau
  • Serenade nr. 12 voor blazers – Mozart
  • Contretänze – Beethoven
  • Suite aus Aufstieg und Fall der Stadt Mahagony – Weill (solist: Herlinde Ghekiere)
16 april 1999 (t.v.v. De Wissel) – 2 mei 1999 (Ryelandtzaal)
  • Cordoba voor strijkers – Albeniz
  • Après un rêve – Fauré (solist: Ann Van Hecke)
  • Petite suite Gauloise voor blazers – Gouvy
  • Divertimento nr. 1 – Mozart
  • Hongaarse boerenliederen – Bartok
6 december 1998 (Bekegem) – 20 december 1998 (OLVA)
  • Capriol voor strijkers – Peter Warlock
  • Hoboconcerto – Marcello (solist: Nathalie Cloedt)
  • Ouverture in C-mol voor kamerorkest – Shubert
  • Old wine in new bottles voor blazers – Gordon Jacob
  • 8 Russian folksongs – Liadov
22 maart 1998 (OLVA)
  • Pavane – Fauré
  • Petite Symphonie voor blazers – Gounod
  • Les Malheurs de Sophie – Francaix
  • Aria – Granjany (harp: Dieter De Wilde)
  • Andante uit Sinfonia – J.C. Bach
  • Overture Alceste – Gluck
Top